Felvételi a Sárospataki Református Teológiai Akadémiára

A Sárospataki Református Teológiai Akadémia felvételt hirdet a 2009/2010. tanévre a következő szakirányokra, szakra és szakirányú továbbképzésre:


- teológia szakra, lelkész szakirányra, 12 szemeszteres, nappali tagozatos osztatlan mesterképzésre. A szakirány elvégzői református lelkipásztor mesterdiplomát kapnak. Jelentkezési határidő: 2009. március 5. Alkalmassági vizsga: 2009. március 27-28. Várjuk mindazokat, akik a református lelkipásztori szolgálatot választják élethivatásul!
- teológia szakra, teológus szakirányra, 10 szemeszteres, nappali tagozatos osztatlan mesterképzésre. A szakirány elvégzői református teológus mesterdiplomát kapnak. Jelentkezési határidő: 2009. március 5. Alkalmassági vizsga: 2009. március 27-28. Várjuk mindazokat, akik érdeklődnek a teológiai tudomány iránt!
- katekéta-lelkipásztori munkatárs szakra, 6 szemeszteres felsőfokú alapképzésre (BA), nappali és levelező munkarendben. Jelentkezési határidő: 2009. március 5. Alkalmassági elbeszélgetés: március 28. Várjuk azokat, akik hitoktatói vagy lelkipásztori munkatársi szolgálatot szeretnének végezni, illetve mindazokat, akik felsőfokú egyházi ismereteket és diplomát kívánnak szerezni.
- börtönpasztorációs szakirányú, 4 féléves továbbképzésre, levelező munkarendben. Várjuk azokat a végzett lelkészeket ( bármely keresztyén felekezet ), akik börtönlelkészi oklevelet kívánnak szerezni. Jelentkezési határidő: 2009. április 24.


A felvételivel és minden más kérdéssel kapcsolatban érdeklődni lehet intézményünk honlapján: www.srta.hu , a "Felvételizőknek" menüpont alatt, illetve a Rektori Hivatal 47/312-947-es telefonszámán.