A vészkorszak idején, 1944 nyarán két budapesti református vezető, Szabó Imre és Tasnádi Nagy András évtizedes munkatársi és jó baráti kapcsolata végleg megromlott.
Grecsó Krisztián, a liberális irodalmi lap szerkesztője, aki „katolikus magyar parasztnak” mondja magát és hitrejutásáról beszél. Bölcskei Gusztáv, a konzervatívnak tartott református egyház nyugalmazott püspöke, aki Nádas Pétertől idéz és aki szerint a megbélyegzés az ördögtől való. Három éve kezdtek levelezni, a járvány eddig megakadályozta, hogy személyesen beszélgessenek. Noha most is csak a virtuális térben ülhettek le egymással, a Válasz Online kérésére örömmel vállalták az eszmecserét. Lehet-e még hinni a párbeszédben, amikor a szomszédunkban véres háború zajlik? Fogadhatnak-e örökbe gyereket az azonos nemű párok? Létezik-e a keresztény Magyarország? Nagyinterjú.
Ez a cikk egy négyrészes sorozat első része, témája az amerikai egyház hanyatlása és annak vizsgálata, hogy vajon létezik-e kiút ebből a helyzetből. A következő részek témái: A hit hanyatlása (2022. tél), Út a megújuláshoz (2022. tavasz), A megújuláshoz szükséges erő forrása (2022. nyár)
Egy háromszerzős friss elemzés arra a következtetésre jut, hogy mostantól minden szervezetre – beleértve a keresztény szolgálatokat – startupként kell tekinteni. A keresztény szolgálatok (szervezetek, missziók) a járványhelyzet következtében olyan kihívásokkal néznek szembe, amelyek nem apró módosításokat, hanem radikális újratervezést igényelnek.
A református lelkész 1987-ben, Ráckeresztúron, egy parasztházban, mondhatni, a semmiből hozta létre azt a terápiás otthont, amely ország első rehabilitációs intézménye volt, és mára európai színvonalú drogterápiás központtá nőtte ki magát, valamint egy szenvedélybetegeknek segítő hálózat épült köré. Ismerjetek meg egy nem mindennapi asszonyt és az ő történetét: Erdős Esztert! Kurucz Adrienn mutatja be nektek őt.
A magyar agrárszakember, egykori földművelésügyi államtitkár több évig élt Brazíliában. Óriási fejlődés és ellentmondás jellemzi szerinte a dél-amerikai országot, és nem az erdőirtás a legnagyobb probléma.
A rendőrséggel együtt vonult ki az illetékes hivatal két munkatársa a csépai plébániára a napokban. Több lakos jelezte ugyanis a hatóságnak, hogy az atya élelmiszert adományoz az éhezőknek. Ezek a tartós élelmiszerek azonban szerintük nem „biztonságosak”. Talán éppen azok tették a bejelentést, akiket jó szívvel segített az atya. A hatóság figyelmeztetésben részesítette Antal Andrást. A történet igencsak elgondolkodtató.
A szakemberek szerint több tízezer fiatal drogfüggő élhet ma Magyarországon, ám az ijesztő tendenciák ellenére a 14-18 éves korosztály számára alig létezik rájuk szabott drogszakmai ellátás.
Kis István történetét mutatjuk be arról, hogy fiatalkorában hogyan szippantotta magába a szkinhed mozgalom, hogyan fordult a saját családja ellen, mígnem jött a páli fordulat: úgy érezte, vissza kell adnia valamit a cigányságnak.
A göncruszkai reformátusok nem vártak az államra: iskolát és óvodát hoztak létre, saját kezűleg újították fel a templomukat, méhészkednek, hamarosan pedig éttermük is nyílik.
Szerdánként van zenés istentisztelet a szekszárdi börtönben, a református lelkész, dr. Kaszó Gyula vezetésével. Általában 20-25 fogvatartott vesz részt a szertartásokon, melyeken a közbekérdezés is megengedett.
Dudits Dénes 14 évesen még csak dohányzott, mire 20 lett, a heroinra állt rá. Évekkel később segítséget kért, leszokott, és most Magyarország első privát rehabilitációs intézetének megálmodója és létrehozója. Egy igazi hollywoodi sikersztori. Csak épp ez itt a kőkemény valóság, Magyarországról. Zimre Zsuzsa beszélgetett vele.
„Az Egyháznak két fontos feladata van világunkban: Isten magasztalása és Jézus Krisztus evangéliumának hirdetése" – Tatai István lelkipásztor válasza a Confessio körkérdésére.
Elképesztő, hogy vannak tizenhat éves gyerekek, akik mögött már több évnyi drogozás áll. Múltjukban sok minden előfordul válástól verekedésen át a késelésig, de a lényeg, hogy most itt vannak, Ráckeresztúron, és tisztulni szeretnének – minden értelemben.